Duvara Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Duvar ses yalıtımı genellikle komşunuz ile kullandığınız ortak duvarlar için tercih edilen bir üründür. Özellikle şiddetli ses ve yankıdan ötürü kullanmanız gereken yöntemlerdendir. Öncelikle kullanılacak ortamdaki ses şiddetini öğrenmeniz gerekiyor. Desibel ölçümü veya uzman yardımı ile kontrol edildikten sonra ortama uyumlu olacak malzeme seçimi yapılmaktadır.

Duvar ses yalıtımları tuğla üzerine yapılmamaktadır. Sağlıklı olmayacağından seçilmesi gereken bir yöntem değildir. Duvara ses yalıtımı yapılması için en az kaba sıva uygulanmış olması gerekmektedir. Uygun malzeme seçiminden sonra ve duvarın elverişli olmasıyla ses yalıtım montajına başlanabiliyor. Montaj için silikon, saten alçı gibi yapıştırıcı ürünler kullanılır.

Duvara ses yalıtımı uygulaması sonrası duvar kaplaması veya alçıpan ile kapatılmalıdır. Böylece yalıtım güçlendirilmiş olacaktır. Ayrıca oda dizaynında ve tasarımında hiç göz önünde olmayacaktır. Ortak duvar ses yalıtımı bu kısa işlem ardından şiddetli sesi kesecektir. Web sitemizde daha detaylı montaj resimlerine ulaşabilir veya uzman ekibimize iletişim bilgilerinden ulaşıp eviniz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seskes ses yalıtımı ve ses izolasyonu konusunda kendisini sürekli halde geliştirmiş kendisini ses yalıtım malzemesi konusunda sektörde öncü markalardan bir tanesi haline getirmiştir.